Érdekes, hogy a színeket aszerint, hogy milyen élénkek, mennyire hidegek vagy melegek, illetve sötétségük szerint is bizonyos jelzőkkel látjuk el. Már említettem a barátságos és nyugalmat árasztó meleg, kevert és mély színeket (ősz); az elegáns, de kimért vagy éppen vagány, tiszta és erőteljes színeket (tél); az üde, vidám meleg, tiszta és világos árnyalatokat (tavasz); és persze a lágy és romantikus, hideg és világos, de kevert színeket (nyár).
Aztán bemutattam, hogy ugyanígy nekünk, embereknek is van egy velünk született “palettánk”. Ha ezt sikerült beazonosítani, a számunkra legelőnyösebb színárnyalatokat már egyszerűbb megtalálni.
Ahogy pedig ennek a posztnak a címe is utal rá, az évszaktípusokhoz társított jelzők tulajdonképpen a ránk jellemző belső tulajdonságok egy részét is kifejezik. Na persze az emberek esetében nincsenek teljesen tiszta évszaktípusok, nyilván a tulajdonságaink is sokkal összetettebbek. Mégis vannak olyan általános jellegzetességek, amik főleg egy adott évszaktípusra jellemzőek. Ezek a tulajdonságok, minőségek pedig tükröződhetnek az otthonunkban és a lakberendezési stílusunkban is – ahogy arról a korábbi bejegyzéseimben is írtam.
Néhány példa:
Tél – a tél nő és férfi klasszikusan elegáns, vagy épp ellenkezőleg, vadóc és extravagáns. Az ellentétesség hozzá tartozik a karakteréhez (gondoljunk a fekete-fehér kontrasztjára, mint analógiára).
Tavasz – a tavasz típushoz tartoznak a finom, légies de eleven örökifjak és női megfelelőik.
Nyár – a nyár típus a legromantikusabb típus, ezenkívül nagyon figyel a részletekre (külső megjelenésében és más téren egyaránt).
Ősz – az ősz típushoz tartozók igazi társasági emberek, rendkívül barátságosak és mivel bizalmat keltő kisugárzásuk van, népszerűek is.