Először is: üdvözöllek a blogon! Ahogy a honlap Morfológia / rólam pontjában írtam is: Siető Lili vagyok, eredetileg bölcsész (német-svéd szakos), majd szín- és stílustanácsadó és lakberendező. Hiszek abban, hogy minden, ami iránt érdeklődünk, előbb-utóbb egy egésszé áll össze. Ezen a blogon éppen ezért különböző témákról fogok írni, amik inspirálnak a munkámban, főleg színekről, design-ról, vizualitásról, vagy akár egy-egy utazásról.
Néhány érdekesség rólam
- Szerintem a jó enteriőrtervezés egyik legfontosabb összetevője nem más, mint a személyesség. Sokkal szebb például számomra az az éjjeli szekrény, amin nem az elcsépelt insta-kompatibilis design albumok sorakoznak, hanem egy épp olvasott regény, vagy egy szívünknek kedves dísztárgy, fotó. A munkám során éppen ezért kifejezetten igyekszem jól megismerni a megrendelőimet.
- Évekig tanítottam svéd nyelvet céges tanfolyamokon, illetve magántanítványoknak. Tapasztalataim szerint könnyen megtalálom a közös hangot az emberekkel és nem okoz gondot ráhangolódnom másokra. A lakberendezés is egy közös munka, hiszen a tervező nem a saját ízlését akarja mindenáron érvényre juttatni, hanem elsősorban a megrendelő igényeit tartja szem előtt. A lakberendező részéről tehát elengedhetetlen az emberek felé való nyitottság és empátia, ami a projektek sikerességét is nagyban növeli.
- Szeretek rendszert vinni a káoszba. Sőt, úgy gondolom, hogy egyfajta rendre minden embernek szüksége van. A lakberendezés valamint az évszakelmélet, ami a szín – és stílustanácsadás alapja, például remekül kiegészíti egymást, ha jól alkalmazzák őket. A színek, anyagok, struktúrák mentén közeledni egy egyéni stílus felé nem más, mint az ügyfelünk ízlésvilágának aprólékos, szisztematikus feltérképezése. A következő blogbejegyzésekben kicsit jobban körüljárom majd ezt a témát.
- Fun fact: nagyon szeretem a török nyelvet! Annyira, hogy még egyetemi szakom is volt egy darabig, de sajnos abba kellett hagynom. Mindenesetre a különböző kultúrák legalább olyan inspirációs források lehetnek az életünkben, mint pl. a képzőművészet, a zene, vagy akár a természet.